Yükleniyor...

Başkan'dan Haberler

Belediye Başkanımız sn. Ahmet Buran'dan 23 Nisan Mesajı

Türkiye Cumhuriyetinin ve Yüce Millletimizin umudu, neşesi ve güvencesi kıymetli çocuklar;
Atalarımız tarih boyunca yedi düvele karşı mücadele vererek, küllerinden yeniden doğup ortaya çıkış destanı yazmış, bunu da 23 Nisan 1920’ de Türkiye Büyük Millet Meclisini Ankara’da kurarak tescil edip, dünyaya ilan etmiştir.
 Cumhuriyetin kurulması ne kadar önemli ise onun geliştirilmesi, korunması ve sürekliliği de en az o kadar önem arz etmektedir. Bunu çok iyi bilen Atatürk çocuklarımıza ve gençlerimize “Cumhuriyeti biz kurduk, onu yaşatacak ve yükseltecek sizlersiniz” tarihi mesajı ile vurgu yapmıştır. Ayrıca geleceğimiz için çok önemsediği evlatlarımıza 23 Nisan’ı bir bayram olarak hediye edip, onları onure etmiştir.
Sevgili çocuklar her sene büyük bir coşku ile kutladığımız 23 Nisanı maalesef covit 19 salgını nedeni ile bu yıl içimiz buruk,ama Yarınlarımız için umutlu bir şekilde kutlayacağız.
Çocuklar,okul sadece dört tarafı duvarlar ile çevrili yer değildir.Okul evimiz, okul işimiz,okul çevremiz, okul hayatımız,kısaca okul öğrenebildiğimiz her yerdir.
Devletimiz ve bizler tüm imkanlarımız ile siz geleceğimiz olan evlatlarımızın yanında oluyoruz,olmayada devam edeceğiz.Bu yıl evlerimizde balkonlarımızda istiklal marşımızı okuyarak kutlayacağımız 23 Nisan bayramımızı önümüzdeki yıllarda yine eskisi gibi hep birlikte coşku ile alanları doldurarak kutlamayı temenni ediyorum.
Türkiye Büyük Millet Meclisi'nin 100.yıl vesilesi ile bütün hemşehrilerimizin Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı'nı kutluyorum.Bu uğurda başta Gazi Mustafa Kemal Atatürk ve silâh arkadaşlarını,şehitlerimizi,gazilerimizi,edebiyete irtihal eden kıymetli büyüklerimizi rahmet, minnet,şükran ve dualarla yad ediyorum.

Test

Form Gönderimi

Tamam

SMS BÜLTENİNE ÜYE OL Tüm gelişmelerden haberdar olun.